מגוון קייסים לבית מזוזה: המדריך למציאת הסגנון המושלם

כשמדברים על עיצוב הבית, לרוב עוסקים בפרטים הגדולים – צבעי הקירות, סוג המרצפות, איזה חומר נשתמש לחדרי האמבטיות, ואיך נסדר את הספות בסלון.
אבל מה אם היינו אומרים לכם, שחשוב שתקפידו גם על הפרטים הקטנים ביותר כשזה נוגע לעיצוב?
הרי מדובר בדברים הקטנים, אך המשמעותיים ביותר בהליך עיצוב הבית שלכם. והפרטים האלו, הם מגוון הקייסים השונים העומדים לרשותכם בבחירת בית מזוזה. אבל, כשיש מגוון רחב כל כך, לעיתים גם עלולים לאבד את עצמיכם בתוכו. הרי איך בוחרים את הקייס המושלם לפתחי הבית או המשרד השונים?

ובכן, בין אם אתם עוברים למקום מחדש או פשוט זקוקים לבתי מזוזות חדשים – אנחנו כאן עם המדריך למציאת הסגנון המושלם לקייס המזוזה שלכם.

רגע לפני – וודאו שהמזוזות שלכם כשרות

לפני שנתחיל לדבר על העיצובים השונים שתוכלו למצוא בבחירת בית מזוזה מעוצב, בואו נלך כמה שלבים אחורה, לרכישת קלפי המזוזות. בשלב הזה, חשוב להקפיד לרכוש את קלפי המזוזה ממקורות אמינים ומוסמכים, על מנת שלא תמצאו את עצמיכם רוכשים מזוזות לא כשרות.

מזוזה כשרה

לכן, מומלץ לרכוש את קלפי המזוזה מסופרי סת"ם או חנויות יודיאקה מוכרות, גם אם המחיר מעט יקר יותר. לקלפי מזוזה יש סטנדרטים הלכתיים קשוחים במיוחד, ועל הסטנדרטים האלו – משתלם לשלם יותר.

חמישה טיפים לבחירת בית המזוזה המושלם

אז רכשתם קלפי מזוזה כשרים ותקיניים, ועכשיו הגיע השלב המהנה ביותר בהליך קביעת המזוזה – בחירת בית מזוזה מעוצב. אין פה ממש חוקים החקוקים באבן, וכמובן שההעדפות יכולות להשתנות לפי הטעם האישי והעיצובי שלכם. אבל קבלו מאיתנו חמישה טיפים לבחירת בית מזוזה מעוצב –

1. התאימו את בתי המזוזה לחדרים השונים –

החדשות הטובות בבחירת בית מזוזה, הן שיש מבחר עצום של עיצובים שונים שיכולים להתאים – ישנים בתי מזוזה פשוטים וישנים בתי מזוזה יוקרתיים, ישנם בתי מזוזה בעבודת יד וישנם בתי מזוזה מעץ ועוד ועוד. המבחר הגדול, ומאפשר לכם להתאים באופן סצפיפי וקולע את בתי המזוזה, לחדרים השונים ברחבי הבית.

מזוזה כשרה

יכול להיות שתחליטו שבית המזוזה בכניסה למטבח, יהיה בית מזוזה גדול יותר מזה שבחדר השינה, ויכול שתרצו להקפיד על עיצוב אחיד וסולידי. הבחירה בידיים שלכם.

2. חישבו על החומר – כמו שכבר אמרנו –

ישנו מגוון עצום של בתי מזוזות. ובתוך המגוון העצום הזה, ישנם גם חומרים שונים שמשתמשים בהם על מנת להכין ולעצב בתי מזוזות. וגם כאן, האיכות והעיצוב יכולים להשתנות – מבתי מזוזות מפלסטיק ועד בתי מזוזות מזהב.

ההמלצה שלנו – חישבו על בתי המזוזות שלכם כהשקעה לטווח הארוך. ולכן, רצוי לבחור חומר עמיד, שיחזיק לאורך זמן, אך גם כזה שיתאים לעיצוב הכללי של הבית.

3. התאימו את בתי המזוזה לעיצוב הכללי של הבית –

מעבר להתאמת בתי המזוזות לחדרים השונים – היינו ממליצים לכם גם לקח רגע ולחשוב מה הקו העיצוב הכללי של הבית או המשרד החדש שלכם.

האם מדובר בעיצוב מימינליסטי או בעיצוב בוהמי? מה האווירה הכללית שהעיצוב שלכם משדר? התשובות לשאלות האלו, יעזרו לכם לבחור בית מזוזה מעוצב שמתאים גם לעיצוב הכללי שלכם.

4. ביחרו בית מזוזה מיוחד לפתח הבית –

בין אם תבחרו בתי מזוזה שונים לחדרים השונים, או תקפידו על עיצוב סולידי או עיצוב בוהמי – יש משהו בפתח הבית, שכמעט ודורש הפרדה משאר חלקי הבית.

הרי מדובר בדלת הכניסה הראשית, זו שממנה תצאו ותכנסו במהלך היום, זו שהאורחים שיגיעו לבקר יפגשו באופן תדיר יותר מהחדרים האחרים בבית וכדומה. לכן, הטיפ הרביעי שלנו, יהיה לבחור בית מזוזה ייחודי לחלק זה של הבית, הנפרד משאר החדרים.

5. רכשו בתי מזוזות ממקומות אמינים –

אל תתפשרו על האיכות ועל המחיר של בתי המזוזה שלכם. רק בגלל שבמקום מסוים תמצאו בתי מזוזות "זולים" יותר, זה לאו דווקא אומר שתמצאו בתי מזוזה איכותיים יותר שיחזיקו לזמן רב.

אחרת, אתם עלולים למצוא את עצמיכם אוספים את שברי בית המזוזה שלכם מהרצפה ולשאול את עצמיכם האם המזוזה עדיין כשרה. לכן, רכשו בתי מזוזות ממקומות אמינים, ששמים את האיכות במרכז.

מזוזות מעוצבות

אם אתם מחפשים בתי מזוזות מעוצבים, אתם מוזמנים להסתכל במגוון הרחב של בתי מזוזה, בעלי עיצובים ייחודיים שיש לנו להציע עבורכם