באילו גדלים מגיעים קלפי מזוזה ומה גודל בית המוזה הדרוש?

אז סוף סוף הגיע הרגע המיוחל לקבוע מזוזות בבית החדש. אבל רגע לפני שאתם מברכים על המזוזות, רצוי להיערך מראש עם מזוזות כשרות ובית מזוזה מעוצבים לכל חדר וחדר בבית, לרבות המרפסת ודלת הכניסה לבית. ופה, מתחילה הבחירה האמיתית – בין מגוון בתי מזוזה בצבעים ועיטורים שונים, דרך הסטייל אותו תרצו לשדר בעת הכניסה לכל חדר וחדר בבית ועד הבחירה בבית מזוזה מעוצב שיתאים לטעם ולעיצוב שלכם. ועם זאת, ישנו שיקול נוסף שרצוי להביא בחשבון בעת בחירת מזוזות ובתי מזוזות והוא – גודל קלף המזוזה. על הגדלים השונים, ההתאמה לבתי מזוזה וכיצד לבחור את הגודל המתאים ביותר עבור הדלתות השונות בבית – במאמר הבא.

גודל קלף מזוזה – אילו גדלים יש?

גודל קלף מזוזה רגיל נע בין 8 ס"מ לכ – 10 ס"מ, ואפילו 12 ס"מ. עם זאת, ישנם קלפי מזוזה גדולים יותר, בגודל של 15 ס"מ. מה שחשוב לדעת בעת בחירת קלף המזוזה, הוא שעליכם להתאים את גודל הקלף לבית המזוזה המעוצב שבחרתם.

איך מוודאים שקלף המזוזה כשר?

על פי ההלכה, ישנם תנאים מאוד קפדניים לכתיבת קלף מזוזה – על הקלף להיות עשוי מעור (ולא מכל חומר אחר כמו נייר), האותיות צריכות להיות כתובות בדיו קולמוס שחור, הקלף צריך להיות שלם וללא קריעות או סדקים בשטח הכתוב, על הברכה להיות זהה לזו שבמקורות והמזוזה צריכה להיכתב ע"י סופר סת"ם המוסמך בכתיבת מזוזות. עם זאת, למרות כל התנאים השונים לכתיבת מזוזה, אין בהלכה איסור על גודל הקלף. לכן, קיימים כיום בשוק מגוון גדלים שונים של קלפי מזוזה שונים, שיכולים להתאים את עצמם למשקוף הדלת שבחרתם, במידה ובמדובר במשקוף צר או רחב במיוחד – הכל לפי בחירתכם.

התאמת גודל הקל, לבית המזוזה

כשזה נוגע לבתי מזוזה – השמיים הם הגבול וישנו מגוון רחב של עיצובים שונים, וכל אחד ואחת יכולים למצוא את העיצוב המתאים ביותר עבורם. לכן, השיקול העיקרי שלכם בעת בחירת בית מזוזה (מעבר לעיצוב), הוא התאמת גודל קלף המזוזה לבית המזוזה המעוצב שבחרתם. לרוב, קלף של 8 ס"מ יתאים לבית מזוזה של 10 ס"מ, קלף של 10 ס"מ יתאים לבית מזוזה של 12 ס"מ וכך הלאה. אם אתם עדיין מתבלטים לגבי ההתאמה – תמיד תוכלו להתייעץ איתנו כאן בסורי ארט על התאמת קלף המזוזה שלכם לבית המזוזה שבחרתם.

איך תדעו איזה גודל מתאים לכל חדר בבית?

רגע לפני שאתם רצים לרכוש מזוזות ובית מזוזות בגדלים שונים לחדרים השונים בבית, רצוי לערוך בדיקה ולמדוד את המשקופים השונים בבית על מנת לוודא שהגודל שאתם חושבים עליו – אכן מתאים לרוחב המשקוף. בין אם אתם מתכננים לקבע את המזוזות בזווית אלכסונית או ישרה, רצוי לקחת מטר ולמדוד את המשקופים השונים בבית, כך תוכלו לרכוש הגודל המתאים והמדויק ביותר – עבורכם. קראו עוד על איך לקבוע מזוזה בעצמכם.

מחפשים בתי מזוזה בגדלים שונים ובעיצובים ייחודים? הגעתם למקום הנכון. כאן בסורי ארט נשמח לעמוד לרשותכם.