מחירון מזוזות וקלפים

כמה עולה קלף מזוזה? מה המחיר של בית מזוזה? עושים סדר במחירים (מעודכן לשנת 2024)

בין אם אתם עוברים למקום חדש או פשוט צריכים לקנות מזוזות חדשות (וכשרות) לבית או למשרד -  לפעמים נדמה שהליך רכישת המזוזה מסובך ומורכב יותר מהליך קביעת המזוזה בפתחי הבית השונים. 

הרי לא מדובר בעוד פריט ריהוט לבית שבו אתם יכולים לקבוע ולדעת מה חשוב לכם עוד לפני שאתם נכנסים לחנות – פה מדובר בפריט בעלת חשיבות הלכתית שעלינו להתחשב בה לצד החשיבה העיצובית שמאחורי בחירת בתי מזוזה. ולפעמים נדמה שהשוק מאוד פרוץ – חלק יתנו לכם מחיר אחד, וחלק יתנו לכם מחיר זול בצורה משמעותית ואפילו מחשידה.

אז כמה עולה קלף מזוזה? ומה בכלל המחיר של בית מזוזה? בדיוק בשביל זה אנחנו כאן – בשביל לעשות לכם, סדר במחירים.

כמה עולה מזוזה?

מחיר מזוזה כשרה ואיכותית נע בין 130 - 300 ש"ח. המחיר משתנה במידה ואתם קונים סט מזוזות, בהתאם לחומר שממנו עשויה המזוזה, עיצובים מיוחדים כמו עיטורים וכמובן היצרן

עוד גורם שמשפיע על המחירים הוא הגודל (גודל ממוצע נע בין 10 ס"מ ל-15 ס"מ), וברמת העיצוב והחומר אותו תבחרו. המחיר משתנה (לטובה) במידה ואתם קונים סט מזוזות,המחיר מושפע גם מסוג חומר שממנו עשויה המזוזה, העיצוב, האם ישנם עיטורים, חיתוכי לייזר, עבודת יד ועוד..

מחיר מזוזה פשוטה, או יותר נכון בית מזוזה פשוט, יהיה בהתאם - שכן לרוב מדובר בבתי מזוזה שאינם מעוצבים, ועשויים פלסטיק או מחומר פשוט אחר. המחירים ינועו בין 80 ל-150 ש"ח במקרה הזה.

מזוזה

מחירון מזוזות

המחיר הנמוך במחירון המזוזות מתייחס למזוזות בודדות ואילו המחירים הגבוהים יותר לרוב מתייחסים לסטים (למי שמעוניין לקנות את אותו סוג מזוזה גם לכניסה לבית וגם לחדרים נוספים.)

מחיר מזוזות מעוצבות  125 - 450 ש"ח
מחיר מזוזות מודרניות 125 - 400 ש"ח
מחיר מזוזות מבטון 125 - 440 ש"ח
מחיר מזוזות לכניסה לבית 125 - 440 ש"ח
מחיר מזוזות מהודרות 125 - 440 ש"ח
מחיר מזוזות משיש 144 - 440 ש"ח
מחיר מזוזות מטרצו 144 - 435 ש"ח
מחיר מזוזות קלאסיות 140 - 400 ש"ח
מחיר מזוזות יוקרתיות 132 - 450 ש"ח
מחיר מזוזות עם עיטורי רימון 150 - 160 ש"ח
מחיר מזוזות בסגנון נורדי 144 - 435 ש"ח
מחיר מזוזות מעץ 140 - 150 ש"ח
מחיר מזוזות פשוטות 125 - 400 ש"ח
מחיר מזוזות עם קלף 125 - 440 ש"ח
מחיר מזוזה חב"ד 140 - 160 ש"ח

 

כמה דברים שחשוב לדעת לפני רכישת המזוזה

בין אם אתם פה כדי לבדוק מחיר מזוזה מהודרת או מחיר של מזוזה פשוטה, הדבר החשוב ביותר שקלף המזוזה אותו אתם רוכשים הינו קלף כשר שעומד תחת כל הסטנדרטים ההלכתיים. 

זאת אחת הסיבות, שרצוי לא להתפשר על מחיר כשזה נוגע לרכישת קלף מזוזה. עם זאת, חשוב גם להבין את ההליך שעומד מאחורי כתיבה הקלף, כדי להבין בצורה טובה יותר על מה אנחנו למעשה משלמים.

הליך כתיבת קלף מזוזה, מתחיל קודם כל ברכישת קלפי מזוזה מסוחרים אמיניים בעלי ההכשר הלכתי לכך. משמע – לא מדובר בעוד דף קלף רגיל, אלא בקלף המיועד לכתיבת המזוזה ולכתיבתה בלבד.

 לאחר מכן, על סופר הסת"ם הכותב את המזוזה, לבדוק את כשרות הדף – הן מבחינת מידות, חספוס וכדומה. רק לאחר הבדיקה, יכול הסופר לגשת לתהליך הכתיבה הקפדני שבו עליו להתרכז בקדושת כתיבת המזוזה, לצד תשומת לב לכל פרט לפרט, שכן כל טעות – עלולה להוביל לפסילת הקלף כולו.

לאחר הכתיבה, עובר הקלף תהליך הגייה על ידי מגייה מקצועי. לעיתים, הקלף עובר יותר מהגייה אחת. כלל הליך הכתיבה הארוך והמורכב בחשיבותו, נועד להבטיח שהקלף אותו אתם רוכשים – עומד בסטנדרטים הנדרשים על פי ההלכה.

אז כמה עולה קלף מזוזה?

אז אחרי שהבנו את הליך הכתיבה, ולמה חשוב לקנות קלפי מזוזה כשרים שעומדים בתנאים הנדרשים על פי הדת, הגיע הזמן להבין לא רק מהו מחיר קלף מזוזה, אלא גם גם מה עומד מאחוריו, ומדוע המחיר עלול להשתנות מקלף לקלף.

אז קודם כל, במידה וקיבלתם תמחורים שונים על קלפי מזוזה, חשוב להרגיע ש - אלא מדובר במחיר נמוך באופו קיצוני – לא מדובר בנוכלות. טווח המחירים של קלפי מזוזה כשרים יכול לנוע בין 170 ל – 300 ולהגיע אפילו ל600 שקלים לקלף מזוזה בודד.

הדבר תלוי בכמה גורמים -

א. איכות הקלף – איכות הקלף יכולה להשתנות ממזוזה למזוזה, ולהשפיע על המחיר.
ב. טיב הסופר וזמן הכתיבה – סופר סת"ם מנוסה יותר, יידרש לפחות זמן בהליך הכתיבה. שני גורמים שבהחלט יכולים להשפיע על המחיר
ג. מספר ההגהות שהמזוזה עברה – מזוזה שעברה הגהה אחת ככל הנראה תהיה זולה יותר ממזוזה שעברה שתי הגהות.
ד. יופי הכתב – כן, גם לעיצוב ויופיו של הכתב המזוזה יש השפעה על המחיר.
ה. נוסח – ישנם שלושה נוסחים כשרים למזוזות, ומזוזה אחת בעלת נוסח מסויים יכולה להיות יקרה יותר ממזוזה בעלת נוסח אחר.

אצלנו מחיר קלף מזוזה כשר בד"כ יעלה בין 199 - 220 ש"ח. ניתן לקנות קלפי מזוזה בסטים ואז תוכלו להוזיל משמעותית את מחיר החבילה ל- 550 - 600 ש"ח.

*חשוב לוודא שגודל קלף המזוזה צריך להיות נמוך ב2 ס"מ מגודל בית המזוזה

מה המחיר של בדיקת מזוזה?

בדיקת מזוזה (קלף מזוזה) בדרך כלל תעלה לכם בין 15 ל-25 ש"ח ותיקח יומיים מרגע הבאת המזוזה.
אצלנו בשלב זה, לא ניתן להזמין בדיקת מזוזה, אך אל תדאגו, אנחנו עובדים גם על זה :)

איך נכתב מחירון המזוזות והאם הוא מעודכן?

מחירון המזוזות והקלפים נכתב באמצעות הסתכלות על המבחר העצום שיש כאן ב SURI ומגוון הסוגים השונים של המזוזות. לאחר מכן השוונו את המחירון למחירי מזוזות אחרים ברחבי הרשת בשביל לוודא שהמחירים אכן הוגנים. המטרה של המחירון היא לתת לכם, הגולשים, הערכת מחיר של כמה אמורה לעלות מזוזות לפי כל סוגי המזוזות השונים. תוכלו להתרשם ולראות אילו מזוזות תוכלו לרכוש בתקציב שלכם ובנוסף תוכלו לראות האם סגנון המזוזות שאתם מחפשים נמצא בתקציב. המחירון נכתב עודכן לשנת 2024 והוא ממשיך להתעדכן בתדירות גבוהה, במיוחד בעת הוספת מוצרים, שינוי מחירים ושינויים שמתרחשים בשוק.